21 Aralık 2014 Pazar

AK PARTİ ADAY ADAYLARINDAN İSKENDER ERTUŞ BDP'Yİ DESTEKLEME KARARI ALDI

Ertuşi Aşireti'nin kanaat önderi İskender Ertuş, Başkale halkını Kemal Aktaş'a destek vermeye çağırdı.

07 Haziran 2011 Salı 13:34
AK PARTİ ADAY ADAYLARINDAN İSKENDER ERTUŞ BDP'Yİ DESTEKLEME KARARI ALDI

VAN  - Başkale'deki oyların tamamı BDP'ye çıkarsa sorun kalmaz" diyen Ertuş, AKP'yi kastederek, "Bunlar bizi sevmiyor. Bugüne kadar gereken ne varsa yaptık, ama bunlar bizim için samimi değiller" dedi.

AKP milletvekili adaylarının Van'ın Başkale İlçesi'ne gelmesiyle başlayan olaylar esnasında Ertuşi Aşireti'nin kanaat önderi İskender Ertuş, Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Adayı Kemal Aktaş'ın seçim bürosunu ziyaret etti. 3 dönem DYP'den Başkale belediye başkanlığı yapan Ertuş, seçim bürosunda halkı Kemal Aktaş'a destek vermeye davet ederek, şunları söyledi: "Hepimiz kardeşiz, birbirimize destek vermek zorundayız. Yalnız, bu seçimlerde sandıklarda dikkatli olmak lazım. Başkale'nin bütün oylarını BDP'ye gelsin ki, onlar da bir ders alsın bundan" dedi. Daha sonra seçim bürosundan çıkan Ertuş, dışarıda bekleyen yurttaşlar tarafından alkışlandı.

Kendi bürosuna geçen Ertuş, "Başkale'deki oyların tamamı BDP'ye çıkarsa sorun kalmaz. Bunlar bizi sevmiyor. Bugüne kadar gereken ne varsa yaptık, ama bunlar bizim için samimi değiller. Madem bunlar bize karşı samimi değiller, o zaman herkes kendi ırkıyla birlikte olacak. Seçim bürosunu ziyaret ettiğim için çok memnunum, benim için büyük bir şereftir. Bu halk bizim halkımızdır, hepsi bizim evlatlarımız, çocuklarımızdır. Eğer biz bu halk ve çocuklarımız arasında fark görürsek, bu şerefsizliktir. Biz birbirimizle varız, eğer sizin hayatınız yoksa benim yaşamamın da bir anlamı kalmaz. Ölümde de kalımda da sonsuza kadar beraberiz. Kemal Aktaş da güzel bir insan, ben çıkacağına inanıyorum. Bütün Başkale oy verecek ve Kemal Aktaş'ı çıkaracak. 9 senedir AKP, iktidar partisi bize ne yapmış, yaylamız gitmiş, tarım alanlarımız bitmiş, sınır kapımız kapatılmış. Bizim için bir şey yapmıyorlar, ırkçılık yapıyorlar, üvey evlat muamelesi yapıyorlar. Eğer öyleyse o zaman herkes kendi milleti, halkıyla beraber mücadele edecek" dedi.

Ertuş, konuşmasının ardından bürosunu ziyaret eden yurttaşlara çay ikram etti. DİHA

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV