22 Aralık 2014 Pazartesi

Van'da Meydana Gelen Kaza Korku Dolu Anlar Yaşattı !

BAŞBAKAN DİYARBAKIR MİTİNGİ CANLI İZLE

TV CANLI YAYINI - İZLE

01 Haziran 2011 Çarşamba 17:12
BAŞBAKAN DİYARBAKIR MİTİNGİ CANLI İZLE
24 TV CANLI YAYINI - İZLE


 
 

24 TV CANLI YAYIN - İZLE


 
 
 
Erdoğan, seçmenlerine şöyle sesleniyor...
 
BİRLİK MESAJI
Diyarbakır, evliya mezarlarına, peygamber mezarlarına ev sahipliği yapan şehir. Diyarbakır 41 sehabeye ev sahipliği yapan bir şehir. Diyarbakır öyle bir şehir ki Mekke ve Medine'den sonra en fazla sahabe kabri bu şehirde. Diyarbakır huzur demektir. Diyarbakır maneviyat demektir. Diyarbakır en çok da kardeşlik demektir. Bu benim, Başbakanlığım döneminde Diyarbakır'a 11'nci gelişim. En son 2010'da geldim. Demokrasi için, hukukun üstünlüğü için, çetelerle mücadele için sizden destek istemeye geldim. O gün sizi yine tehdit ettiler. Ogün yine korkuttular. Bizimle hasret gidermenizi engellemek istediler. Ama Diyarbakır tüm engellemelerine rağmen yüzde 40'la sandığa gitti yüzde 95 evet dedi. 12 Eylül'deki güçlü haykırışınız için sizlere teşekkür ederim.
BDP'YE YÜKLENDİ
Bu BDP ve desteklediği bağımsızlar. Bir taraftan demokrasi diyorlar, özgürlük diyorlar. Ama 12 Eylül'de sandık resminin üzerine çarpı işareti koymuşlardır. Sizin demokrasi anlayışınız bu mu? Ey BDP sizin özgürlük anlayışınız bu mu? Biz özgürlüklere pranga istemiyoruz. Bırakın vatandaş özgür şekilde oyunu kullansın. Bunu yapamazlar. Yaparlarsa başlarına ne geleceğini biliyorlar. Diyarbakırlı kardeşim onlara doğru dürüst oy bile vermez.
Bunlara oy verilecek de ne olacak? Diyarbakır'daki Kürt, Zaza, Türk kardeşime ne getirecek? Hiç! Bunlar bireysel saltanatlarını sürdürüyor.
Miting alanındaki kalabalık "Diyarbakır seninle gurur duyuyor" sloganları atıyor.

Sizin karşınızda siyasetçi, Başbakan Tayyip Erdoğan yok. Sizin karşınızda sizden biri var. Kardeşiniz, kader arkadaşınız, yok arkadaşınız, kimsesizlerin kimi, sessiz yığınların sesi kardeşiniz var. Recep Tayyip Erdoğan var. Biz Diyarbakır'da söylediğini Ankara'da İstanbul'da söyleyenlerden değiliz.
HELALLEŞMEYE GELDİM
Ben Diyarbakır'a kucaklaşmaya geldim. Kardeşler arasında kavga değil, kucaklaşma vardır. Ben sizlerle helalleşmeye geldim.  
Biz hep birlikte Selahattin-i Eyyübi'nin torunlarıyız. Kürtü, Türkü, Çerkezi, Romanı fark etmez. Bizi birbirimize düşürmek isteyenlere bir sözümüz var. Siz insan aramıyorsunuz, siz Kürt arıyorsunuz. Çünkü benim için ne Türk milliyetçiliği ne Kürt milliyetçiliği var. 
YURDU NİYE ATEŞE VERDİLER?
Benim Kürt kardeşimin hangi sorununu çözdüler. Sadece lafını yaptılar. Biz sorun çözdük. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı çatısı altında toplandık. Bir olacağız, dir olacağız dedik. Bu BDP, PKK'dan güç alarak bizi bölmek istiyorlar. Maden Kürt kardeşlerimi seviyorlarda Cizre'de Kürt imam hatipli öğrencilerin kaldığı yurdu niye ateşe veriyorlar, bir Kürt imamı niye öldürüyorlar.
Biz ezelden, ebediyen kardeşiz. Biz Ademle Havva'dan geliyoruz. Bölmek isteyenlere cevabımızı 12 Haziran'da verelim. Zılgıtta bizim horonda bizim, zeybekte de halay da bizim. Kıblemiz bir
CUMA NAMAZI TEPKİSİ
Son zamanlarda yeni bir adet çıktı. Ulu Cami'de cuma. BDP'liler o devletin imamı onun arkasında namaz kılınmaz diyorlar. Bunların İslam'la alakası yok. Cuma, müslümanların cem olması, biraraya gelmesidir. Kendilerine göre cemaat oluşturuyorlar. Rastgele imamla cuma olmaz, ikinci bir cemaat kurulmaz bir de kadın erkek yanyana cemaat olmaz. Bu dine fitne, fesat sokmaktan başka birşey değildir. Bunlara göre Apo peygamberdir. Bunu da ilan ettiler. 12 Haziran'da bu bağımsızlara bu BDP'lilere gereken dersi vermemiz lazım. Camileri gerekirse ele geçiririz diyorlar. Haddini bil! 12 Haziran bunlara haddini bildirme günü olacak.
Miting alanında bayılan iki ayrı kişiye sağlık görevlileri müdahale ediyor...
HOPA'DAKİ SALDIRI
Çocukların eline taşları, sopaları verip saldırttılar. Çocukların arkasına sığınan terörist, çete bunlar. 
Size yasak olanlar bize de yasaklandı. Ahıra, depoya çevrilen camiler CHP'nin eseri oldu bu ülkede. Yürüyen, koşan, uçan yalan. İlmihal kitaplarını bu CHP yasakladı. Bu kardeşiniz Siirt'te okuduğu bir şiirden dolayı hapis yattı. Bu kardeşiniz Diyarbakır Cezaevi'nden 5. koğuştan yükselen feryadı İstanbul'dan duydu. Ben bu mücadelenin içinden geliyorum. İnkarı da asimilasyonu da bilirim. Artık inkar, asimilasyon politikaları bitti. Diyarbakır Cezaevi'ne giden ama oğluyla kendi dilinde konuşamayan annenin içine akıttığı gözyaşını ben bilirim. Ama artık konuşuyor.
Yüzlerine maske takıp, gelenler... Kürt meselesinin patenti CHP'ye aittir. Kürt sorunun müsebbibi CHP'dir. Kürt kardeşimin yaşadığı sorunun kaynağı bizzat CHP'dir.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV