22 Aralık 2014 Pazartesi

Van Haber-Depremin Birinci Yılında Van Müftülüğün'den Anma Programı

Van Haberleri - Van’da geçtiğimiz yıl meydana gelen depremlerin birinci yıldönümünde anma programları için de çalışmalara start verildi.

16 Ekim 2012 Salı 05:13
Van Haber-Depremin Birinci Yılında Van Müftülüğün'den Anma Programı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Van’da gerçekleştirilecek olan mevlit programları ile ilgili Van Müftülüğü hazırlıklarına başladı.
Van’da geçtiğimiz yıl meydana gelen depremlerin birinci yıldönümünde anma programları için de çalışmalara start verildi. Ulu Camii konferans salonunda yapılan ve din görevlilerinin katıldığı toplantıda, aylık çalışmaları değerlendiren İl Müftüsü Nimetullah Arvas, deprem yıldönümünde yapılacak olan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Kurban Bayramı’nda kesilecek olan hayvanlara eziyet edilmemesi konusunda vatandaşlara uyarılarda bulunan Arvas, “Kurbanlıklar dini vecibelere göre kesilmelidir. Kurbanlıklara kesinlikle eziyet edilmesi doğru bir davranış değil. Bu konuda tüm vatandaşlarımız duyarlı olsunlar. Ayrıca biliyorsunuz geçtiğimiz yıl yaşanan depremlerin birinci yılını doldurmak üzereyiz.

Bu felakette kaybettiğimiz vatandaşlarımıza dualar edeceğiz, hatimler okuyacağız. Başbakanımızın da katılımı ile burada dolu dolu bir anma programı gerçekleşecektir. Tüm köylerimizde depremin yıldönümünde mevlit programları organize edeceğiz. 23 Ekim 2012 tarihinde ise Ulu Camii’nde akşam ve yatsı namazları arasında mevlit programı düzenleyeceğiz.

Programlarımızı şekillendirerek, yıldönümünde hakkın rahmetine kavuşan hemşehrilerimize, vatandaşlarımıza dualar edip, hatimler okuyacağız. Ayrıca 21 Ekim 2012 tarihinde Kur’an kursunda mezun olan hafız öğrencilerin taç giydirme merasimi ile depremin yıldönümü münasebetiyle ilgili programda yine Ulu Camiimizde yapılacaktır” dedi.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV